• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4

modelarstwo

modraki

teatr

muzyka

plastyka

brzozaki

R E K L A M A

parchowo strona 850x150 stolarnia

psr

 

W całej Polsce właśnie rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020 r.

To jedyne pełne badanie rolnicze, które przeprowadzane jest co 10 lat we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dane ze spisu są wykorzystywane do tworzenia krajowej polityki rolnej i do kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.

Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.

Podstawową i najwygodniejszą formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Każdy rolnik będzie mógł dokonać spisu w domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z Internetem. Rolnicy nie mający takiej możliwości, będą mogli skorzystać ze specjalnie do tego celu przygotowanego punktu spisowego w urzędzie gminy. W razie jakichkolwiek problemów można skontaktować się z infolinią statystyczną: 22 279 99 99. Po połączeniu się z numerem i wybraniu „1” uruchamia się infolinia spisowa. Można również wybrać opcję „Spisz się przez telefon” i połączyć się z rachmistrzem w celu przeprowadzenia spisu przez telefon.

Jakie pytania usłyszą rolnicy w trakcie spisu?

Formularz spisowy jest podzielony na 11 działów. Wydaje się, że to dużo, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć każdego gospodarstwa rolnego. Pytania dotyczą m.in. powierzchni gruntów, zasiewów, o zwierzętach gospodarskich, budynkach, ciągnikach, ochronie roślin, nawozach, aktywności ekonomicznej. Dokładny zakres zbieranych informacji można odnaleźć na stronie http://spisrolny.gov.pl.

Bezpieczeństwo danych

Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane we wszystkich badaniach przez statystykę publiczną spełniają najwyższe standardy i zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji.

Osoby wykonujące prace spisowe są prawnie zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.

unnamed

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Parchowie , Władze Gminy Parchowo oraz Marszałek Województwa Pomorskiego mają zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w konkursie "Tu jest moje miejsce - Pomorskie" - Konkurs Fotograficzny - zorganizowane przez Zarząd Województwa Pomorskiego.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na zmiany jakie dokonały się na obszarach wiejskich po dołączeniu Polski do Unii Europejskiej. Dzięki wielu programom rozwojowym , zmieniają się Polskie obszary wiejskie. Programy Europejskie wzmacniają oraz unowocześniają , jednocześnie zmieniają tereny przez co stają się one nowoczesne.

Krótki opis konkursu:

Uczestnik może wykonać jedno zdjęcie oraz opisać jaka zmiana dokonała się dzięki działaniom Unijnych Programów , udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny - czas do nadsyłania prac jest do dnia 15.10.2020r.
Prace należy wysłać pod adres:

"Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
ul. Okopowa 21/27 , 80-810 Gdańsk"

Więcej informacji znajduje się w regulaminie - prosimy o dokładne zapoznanie się z nim.

Regulamin i zasady oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się w załączniku, zachęcamy do wzięcia udziału oraz promowania konkursu w całej okolicy!

 

Poniżej Regulamin (Regulamin jest skompresowany w archiuwm i po dekompresji jest w formacie PDF - wystarczy kliknąć w napis, pobrać po czym rozpakować) :

 

Regulamin

 

 

 

 

plakat Copy

Władze Gminy Parchowo, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Parchowie oraz Organizatorzy pragną zaprosić Państwa mając na celu aktywne spędzanie lata i rekreację na świeżym powietrzu do wzięcia udziału w "Grand Prix Gminy Parchowo w piłce plażowej drużyn mieszanych" .

Zawody będą odbywać się w następujących terminach:

I edycja - 25.07.2020r. (sobota) godzina 10.00 w Parchowie - stary stadion ul. Strażacka

II edycja - 1.08.2020r. (sobota) godzina 10.00 - Żukówko

III edycja - 22.08.2020r. (sobota) godzina 10.00 - Parchowo - stary stadion ul. Strażacka

W zawodach wziąć udział mogą składy 3 osobowe - 2 mężczyzn i 1 kobieta.

Zapisy i więcej szczegółów uzyskają Państwo u armatora na orliku w Parchowie lub pod numerem telefonu 662-225-852 .

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapisów!

pobrane

 

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

PONIEDZIAŁEK – 9.00-14.00
WTOREK - 14.00-18.00
ŚRODA - 14.00-18.00
CZWARTEK - 9.00-14.00
PIĄTEK -  9.00-14.00

News