• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4

modelarstwo

modraki

teatr

muzyka

plastyka

brzozaki

R E K L A M A

parchowo strona 850x150 stolarnia

IMG 8848 Copy

 

XV Ogólnopolskie Regaty Jachtów sterowanych radiem w klasie F5-E odbyły się w dniach 19-20 maja 2018r. Zawody przeprowadzono nad jeziorem Mausz w ośrodku Skierka. W tym roku przeprowadzono rywalizację tylko w jednej kategorii F5-E w czterech kategoriach wiekowych : młodzik, junior, senior i old boy.
Przypomnijmy, że piętnaście lat temu w garażu Pana Edmunda Wrycz Rekowskiego pomysłodawcy i twórcy tego sportu w prowizorycznej modelarni przygotowywano pierwsze jachty robione ręcznie z podstawowych materiałów między innymi sklejki. Dzisiaj w dobie kosmosu dostępne są materiały, które niczym nie przypominają manufakturę, która posługiwano się dwadzieścia lat temu.
Tegoroczne regaty zgromadziły nad jeziorem Mausz całą czołówkę kadry narodowej, z grupy modelarskiej działającej przy GCKiB w Parchowie startowali Paulina Jereczek – młodziczka, Filip Jażdżewski- semior i nasz obecnie najlepszy zawodnik kilkukrotny uczestnik Mistrzostw Świata Bartłomiej Jereczek – senior. Podczas dwudniowych regat przeprowadzono kilkanaście startów w każdej kategorii wiekowej. Bartłomiej Jereczek w klasyfikacji generalnej zajął III miejsce Jażdżewski był jedenasty a młodziczka Paulina Jereczek, która po raz pierwszy wystartowała na zawodach zajęła w swojej kategorii wiekowej dziewiąta pozycję.
Organizatorzy regat Gminne Centrum Kultury i Biblioteka, Urząd Gminy Parchowo.
Sponsor: Wireland Bytów

News