• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4

modelarstwo

modraki

teatr

muzyka

plastyka

brzozaki

R E K L A M A

parchowo strona 850x150 stolarnia

IMG 20180724 WA0078 Copy

 

Dzięki dotacji uzyskanej z PNWM w Warszawie 14-osobowa grupa młodzieży z Gminy Parchowo wraz z opiekunami od 4-10 lipca 2018 r. uczestniczyła po raz szesnasty w obozie szkoleniowym młodzieżowych drużyn pożarniczych w Schönwalde-Glien OT Paaren (40 km od Friesack). W tym roku na obozie szkoliła się i wypoczywała rekordowa ilość młodych strażaków: 600 uczestników z jednostek JF okręgu Havelland (Niemcy).
Pogoda tym razem dopisała: było ciepło i słonecznie, ale zimne noce dały nam się we znaki. Nocny alarm połączony z wędrówką na azymut odbył się zgodnie z planem. Oprócz typowych zajęć z topografii, ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego, drogowego był również czas na relaks i zabawę. Na zakończenie pobytu w Paaren w obozowej olimpiadzie, w której uczestniczyły 22 drużyny, zajęliśmy drugie miejsce. Do zwycięzców zabraknął nam tylko 1 punkt.
Po zakończonym obozie zwiedziliśmy niedawno oddany do użytku budynek Zawodowej Straży Pożarnej w Falkensee, który był świetnie wyposażony w najnowszy sprzęt gaśniczy. (PSP w Bytowie nie ma się czego wstydzić, tylko budynek jest nieco mniejszy). Byliśmy także na kąpielisku w Ketzin, gdzie przyjemnie można było się ochłodzić podczas upalnego dnia. Wieczorem wspólnie z niemiecką młodzieżą grillowaliśmy i wesoło spędzaliśmy czas na zabawie.
Mimo że podczas pobytu w Niemczech pogoda była zmienna (upalne dni i chłodne noce), cali, zdrowi i bardzo zadowoleni parchowscy strażacy wrócili do swoich domów z nadzieją, że może w przyszłym roku uda się pojechać na obóz strażacki w Paaren.

News