• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4

- Do oddania krwi zakwalifikowane zostało 14 osób. Łącznie zebrano 6,3 litra życiodajnego płynu. Pierwsza akcja oddawania krwi odbyła się 9 lutego 2019 roku. Zebrano wtedy ponad 8 litrów krwi. Ten wynik oraz zaangażowanie mieszkańców Parchowa i okolic dały podstawę do tego, aby zbiórki odbywały się cyklicznie. W kolejnych latach osiągnięte zostały również bardzo dobre rezultaty. To wszystko przyczyniło się do promowania krwiodawstwa na terenie Parchowa i okolic. W roku 2019 zebrano 46,05 litrów, w roku 2020 zebrano 41,2 litrów, a w roku 2021 przy moim zaangażowaniu zebrano 36,2 litrów – podsumowuje Marcin Michałka.

Marcin Michałka kojarzony jest w Gminie Parchowo właśnie jako społecznik, który organizował honorowe zbiórki krwi. Z jego inicjatywy przed szkołą powstało także duże metalowe serce na plastikowe nakrętki dla uczniów oraz dla mieszkańców Parchowa i okolic.

- W ciągu 3 lat zostały zorganizowane też zbiórki nakrętek (500 kg), płyt CD (ok. 20 szt.), baterii (80 kg), maskotek (ok. 1000 szt.) i karmy dla psiaków i kotków (ok. 700 kg). Były też paczki świąteczne dla oddziału dziecięcego w Bytowie i wiele innych rzeczy. Przy okazji podsumowań składam podziękowania dla całej społeczności Parchowa i okolic za wrażliwość serca podczas wszystkich organizowanych akcji. Krzewienie idei krwiodawstwa zaowocowało skutecznie przeprowadzonymi akcjami poboru krwi. Dziękując zapraszam do dalszej owocnej współpracy z GCKiB w Parchowie. Raz jeszcze podkreślam, że dzięki takiej postawie, jaką prezentuje społeczność Parchowa każdego dnia możemy ratować zdrowie i życie chorych zdanych wyłącznie na ofiarność innych. Chciałbym też podziękować sponsorom, którzy hojnie wspierali moją działalność przez ostatnie lata – podkreśla Marcin Michałka.

Od 9 lutego 2019 roku do 25 września bieżącego roku odbyło się 17 zbiórek krwi pilotowanych przez Marcina Michałkę. W ich trakcie zebrano blisko 124 litry bezcennego leku, którego nie sposób wyprodukować w warunkach laboratoryjnych. Tego sukcesu nie udałoby się osiągnąć bez wsparcia i zaangażowania samych krwiodawców oraz wójta Gminy Parchowo Andrzeja Dołębskiego czy dyrektora Zespołu Szkół w Parchowie Jerzego Werry.

Marcin Michałka zdecydował się na przeprowadzkę do Łubiany. Wpływ na tę decyzję o zakończeniu działalności społecznej w Parchowie miały także względy zdrowotne.

W ostatnią sobotę listopada (27.11) przed szkołą w Parchowie ustawił się nie tylko krwiobus, ale także kolejka chętnych do tego, by podzielić się życiodajnym płynem. Akcja zorganizowana już pod szyldem GCKiB w Parchowie przyciągnęła wielu chętnych. Każdy zainteresowany otrzymał nie tylko pakiet słodkości od RCKiK w Słupsku, ale także bilet do kina „Albatros” w Bytowie na wybrany przez siebie seans oraz voucher uprawniający do odbioru choinki z Nadleśnictwa Lipusz.

Krew oddało tego dnia 18 osób, a w ramach akcji pobrano łącznie 8,100 ml krwi.

 

GCKiB będzie rozwijać dzieło Marcina Michałki

 

IMG 0441

 

GCKiB będzie rozwijać dzieło Marcina Michałki zdjęcie do kolorowej apli

 

IMG 0432

News