• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4

modelarstwo

modraki

teatr

muzyka

plastyka

brzozaki

R E K L A M A

parchowo strona 850x150 stolarnia

IMG 7513 Copy

16 grudnia w parchowskim kościele po godzinie 17.oo rozpoczęło się wspólne śpiewanie kolęd przez Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy” ze Świdnika i Kaszubski Zespół Pieśnie i Tańca „Modraki” z Parchowa.
Wspaniałe wykonanie kolęd przez znakomite zespoły i do tego jeszcze doskonała akustyka kościoła, dała niezapomniane przeżycia artystyczne. Całość występów będzie można zobaczyć na stronie internetowej www.gckib-parchowo.pl
Pięknie śpiewają, nawet nie przypuszczałam, że nasze „Modraki” tak wspaniale się prezentują, sawiam ich w pierwszym szeregu z najlepszymi chórami w kraju. - powiedziała Pani Krystyna – oczywiście ten zespół ze Świdnika również wspaniały, takich występów więcej, to balsam na moja duszę.
Po koncercie zespoły i goście udali się do Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Parchowie na skromny poczęstunek. Tam goście ze Świdnika przygotowali specjalny utwór dla księdza proboszcza Antoniego Mazura, po kilku chwilach rozległo się „...jedzie jedzie mazureczek...” ksiądz znany z tego, że lubi śpiewać tym razem tylko się wsłuchiwał w tekst piosenki.
Potem były wspólne fotki i zapewnienia, że warto dalej współpracować. Instruktorzy „Modraków” Pani Joanna Szreder i Marcin Kapiszka, zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby utrzymać zespół na takiej fali wznoszącej jak dotychczas a to wszystko za sprawą tak wspaniałej młodzieży zamieszkującą nasze tereny.
Przygotował , zdjęcia Zbigniew Płaczkiewicz

News