• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4

www picto press

www picto press

www picto gallery

A A A

IMG 3361 CopyW środę, 28 października w GOK Parchowo, odbyła się uroczystość poświęcona najstarszym mieszkańcom gminy. W tym dniu ponad stu seniorów przybyło na zaproszenie wójta, Andrzeja Dołębskiego, aby wspólnie pobiesiadować, spotkać swoich serdecznych przyjaciół z czasów młodości, sąsiadów oraz dawno nie widzianych znajomych. Uroczystość swoją obecnością zaszczyciły gminne władze samorządowe, radni i sołtysi oraz proboszcz parchowskiej parafii Antoni Mazur.

„Dzień Seniora”w gminie Parchowo ma już kilkudziesięcioletnią tradycję.

Takie święto jest okazją do wyrażenia szacunku i wdzięczności naszym najstarszym mieszkańcom – mówi wójt gminy Parchowo, Andrzej Dołębski - cieszę się, że tak dużo seniorów co roku spotyka się z nami by zachować te ulotne chwile.

Podczas uroczystości wystąpiły niezawodne „Modraki”, prowadzone przez Joannę Szroeder i Marcina Kapiszkę, których kaszubskie przyśpiewki porwały do tańca i śpiewu gości. Modraki z kapelą stworzyły doskonały klimat, który udzielał się każdemu z obecnych. Młodzież z grupy teatralnej „Bez Nazwy” pod okiem pani Wioletty Sildatk przygotowała krótką formę teatralną o tym, jak wyglądała szkoła za czasów młodości naszych seniorów i jak zmieniła się dziś.

Jako organizatorzy uroczystości serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w tak sympatycznej atmosferze mogliśmy spędzić razem czas. Szczególne podziękowania należą się paniom, które jako wolontariuszki przygotowały poczęstunek dla gości: pani Krystynie Szyszło, pani Marii Peplińskiej i pani Helenie Błaszkowskiej – mówi kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parchowie, Katarzyna Wirkus.

Spotkanie było okazją do skonsultowania planowanych w gminie na przyszły rok działań pomocowych na rzecz osób starszych.

 

News