• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4

www picto press

www picto press

www picto gallery

A A A

IMG 3709 CopyNa posesji pana Wacława Gańskiego 11 listopada 2015r. Odbyła się uroczysta msza polowa, która zorganizowana była z okazji Święta Niepodległości i poświęcenia figurki Matki Boskiej, którą ufundował Gański. Na uroczystości nie zabrakło znakomitej orkiestry dętej z Mściszewic, która akompaniowała celebracji mszy i po przemarszu do WDK Gołczewo na sali grała patriotyczne utwory. Po poświęceniu figurki przez proboszcza Antoniego Mazura, mocno wzruszony Wacław Gański zaprosił wszystkich na poczęstunek do WDK-u.
W części artystycznej zobaczyliśmy występ „Gołczewskich Babeczek” z asystą dwóch tenorów w artystycznym przekazie słowno-muzycznym, dotyczącym historii Polski i zrywów narodowościowych oraz odzyskanie niepodległości. Znakomita orkiestra z Mściszewic zagrała kilka standardów w tonacji patriotycznej zakończonych kaszubskim utworem .”Bytowske jeziora”.

Potem licznie zebrana społeczność z Gołczewa śpiewała przy pomocy karaoke pieśni patriotyczne. Nieco starsi członkowie lokalnej społeczności ze wzruszeniem mówili, że na tak znakomitej akademii dawno nie byli. - Gratulujemy pomysłu i wykonawcą, warto by taka uroczysta celebracja Święta Niepodległości była cykliczna i odbywała się we wszystkich miejscowościach gminy Parchowo – komentowała pani Zofia Bukowska
Były nauczyciel pan Klemens Bukowski przestawił krótki rys historyczny i podziękował wszystkim, którzy zorganizowali to święto.
Główny sponsor i pomysłodawca Wacław Gański mimo swoich 82 lat cały czas był aktywnym uczestnikiem uroczystości.

News