• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4

www picto press

www picto press

www picto gallery

A A A

Ostatnia sobota maja bieżącego roku (28.05) niewątpliwie zapisze się w historii działalności OSP w Nakli. Tego dnia bowiem jednostka obchodziła jubileusz 100-lecia istnienia. Było uroczyste nabożeństwo w kościele parafialnym i uroczysty apel. Nie mogło zabraknąć poczęstunku dla gości oraz zabawy tanecznej.

- Emocje już opadły, goście odjechali, a nam pozostały wspomnienia – mówi Mirosław Sobiecki, komendant OSP Nakla. - Niewątpliwie ta sobota zapisze się na kartach historii naszej jednostki. Były pokazy, medale, muzyka, łzy radości i wzruszenia. Było głośno, radośnie i swojsko. Dokładnie tak jak chcieliśmy. Widząc wszystkie uśmiechnięte twarze i słysząc słowa uznania wiemy, że warto było poświęcić kilkanaście dni i parę nocy, aby ten dzień wyglądał tak jak wyglądał. Tego wydarzenia nie udałoby się zorganizować, gdyby nie pomoc przychylnych nam osób, instytucji i sponsorów. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, a zwłaszcza naszym znajomym z sąsiednich jednostek. Miło jest spotkać się w innych okolicznościach niż pożar czy powódź. Tego dnia była z nami Ochotnicza Straż Pożarna Parchowo, OSP Jamno, OSP Żukówko, OSP Chośnica, OSP Gołczewo, OSP Sylczno, OSP Sulęczyno oraz Komenda Powiatowa PSP Bytów. Pojawili się także delegacja z Niemiec (OSP Friesack). Dziękujemy Wam bardzo, że byliście z nami w tym dniu!

Obchody uświetniła Orkiestra Dęta z Zapcenia. Kulminacyjnym punktem tego wieczoru był występ Teatru Ognia „Manipura”, który przyjechał do Nakli na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Parchowie.

- Strażacka domena „Idę tam, skąd wszyscy uciekają przed śmiercią” powinna być wszystkim dobrze znana – twierdzi Łukasz Boyke, dyrektor GCKiB w Parchowie. – Ogień ma też swoje piękne oblicze i to chcieliśmy zaprezentować przy okazji tej uroczystości – dodaje.

Obszerną galerię zdjęć z tego wydarzenia publikujemy na profilu społecznościowym @GCKiBParchowo.

 

IMG 1391

 

IMG 1393

 

IMG 1399

 

IMG 1403

 

IMG 1452

 

Występ Teatru Ognia „Manipura” - FILM!

IMG20220528215738

News