• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4

www picto press

www picto press

www picto gallery

A A A

IMG 4060 CopyUczestnikami festiwalu mogli być uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej
oraz Gimnazjum wszystkich szkół powiatu bytowskiego, a także wychowankowie świetlic środowiskowych. W konkursie brali udział wyłącznie soliści. Każda placówka oświatowa mogła zgłosić do udziału w festiwalu dwóch uczestników w poszczególnych kategoriach:

- kategoria I - klasy I-II SP
- kategoria II- klasy III-IV SP
- kategoria III- klasy V-VI SP
- kategoria IV- klasy I-III GIM

Solista prezentował jedną piosenkę .
Piosenka tematycznie powinna być dostosowana do wieku uczestnika festiwalu.
Piosenka może być wykonywana z podkładem muzycznym (podkład muzyczny bez ścieżki wokalnej ) lub z własnym akompaniamentem.
20 listopada Parchowski Gok pękał w szwach, ponad 60 solistów z całego powiatu z opiekunami przyjechało na IX festiwal.
Część wokalistów wystąpiła w pięknych strojach dopasowanych do treści wykonywanego utworu, na scenie nie zabrakło konia na biegunach czy akompaniamentu na gitarze.
Na deskach GOK-u wystąpili wokaliści ze szkół w gminach Bytów, Czarna Dąbrówka, Kołczygłowy, Lipnica, Parchowo i Tuchomie. Część młodszych artystów wybrała piosenki typu „Puszek Okruszek” czy „Bursztynek” nieco starsi „Pomaluj mój świat” lub „Kazik”.
Jak to zwykle bywa w tak dużych festiwalach, że wykonawcą towarzyszy nieodłączna trema i stres, niektórzy nie „...wchodzili w tonację” czy zabrakło ruchu scenicznego. Jednak zdecydowana większość poradziła sobie z tym trudnym wyzwaniem.
póki co nie stresuję się, ale to pewnie przyjdzie, choć uczestniczę w tum festiwalu od pierwszej edycji – powiedziała nam laureatka w swojej kategorii Julia Las z ZS w Parchowie.
Nie denerwuję się, bo już występowałam – powiedziała Danuta Kurkowska z ZS w Półcznie, która zaśpiewała „jak przeżyć wszystko jeszcze raz” - bo ta piosenka spodobała mi się, była wykonywana na 70 leciu szkoły w Półcznie.

Szczególne podziękowania organizatorzy składają członkom jury: Doroty Kurowska, Andrzeja Kujawskiego, Waldemara Jakubka i Edmunda Wrycz Rekowskiego oraz wszystkim pedagogom i aranżerom, którzy przygotowali wspaniałą młodzież do występów. Niezastąpiona jest pani Joanna Szroeder, której ciepłe słowa i dobry duch pomogły wielu wokalistom pokonać niewidzialny stres. Pani Krystyna Wesierska dbała aby wszyscy wykonawcy i ich opiekunowie mieli ciepły posiłek, kawę czy herbatę.
Bardzo dziękujemy sponsorom za hojne datki na nagrody a w tym roku było wiele upominków. Pieniędzy nie szczędzili Startostwo Powiatowe w Bytowie, Burmistrz Ryszard Sylka, Wójt Borzytuchomia Witold Cyba, Wójt Gminy Parchowo Andrzej Dołębski i Wójt Gminy Kołczygłowy Wacław Kozłowski.
Za rok zapraszamy na X edycję tej wspaniałej imprezy i mamy nadzieję, że sponsorzy dopisza równie hojnie ja w tym roku.

News