• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4

www picto press

www picto press

www picto gallery

A A A
Zajęcia plastyczne o tematyce PATRIOTYCZNEJ w WDK GOŁCZEWO

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Parchowie organizuje w WDK GOŁCZEWO zajęcia plastyczne o tematyce PATRIOTYCZNEJ adresowane do dzieci i młodzieży.

Wakacyjne warsztaty w WDK Gołczewo

Małogrzata Górna – Saniternik, Anna Żylis i Grzegorz Puchacz spędzili w tym roku najwięcej czasu pracując z dziećmi i młodzieżą podczas wakacyjnych warsztatów plastycznych w WDK Gołczewo. Tematem przewodnim tegorocznych zajęć była m.in. woda.

- Warsztaty artystyczne zorganizowaliśmy w tym roku pod hasłem „W zgodzie z naturą” - mówi Małgorzata Górna – Saniternik, która pracowała z dziećmi i młodzieżą w WDK Gołczewo. – Właśnie w tym kierunku się poruszaliśmy. Głównie koncentrowaliśmy się na kwestii wody w różnych odsłonach. Mieliśmy wodę, która była malowana na płaskiej powierzchni, wodę która była trójwymiarowa w postaci akwarium pudełkowego i wodę w słoikach z kamykami, piaskiem i muszlami oraz rybami na zewnątrz.

Warsztaty plastyczne w Gołczewie

 

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Parchowie pragnie zaprosić dzieci i młodzież do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych zorganizowanych w Gołczewie.

Warsztaty rozpoczną się dnia 21.07 (środa) o godzinie 10.00 a zakończą o godzinie 12.00 , będą to trzydniowe warsztaty z ograniczoną liczbą miejsc.

Warsztaty prowadzone będą m.in przez Małgorzatę Górną-Saniternik , Grzegorza Puchacza , Mateusza Śliwińskiego , Adrianne Ziółek oraz Beatę Chrzanowską - są to znani oraz utalentowani artyści, dlatego warto już dziś zapisać swoje pociechy!

Zapisów dokonywać można za pomocą telefonu, dzwoniąc pod numer: 696-023-170

Zapraszamy!

Wiejski Dom Kultury w Gołczewie - godziny otwarcia

Aktualne godziny otwarcia WDK w Gołczewie:

Poniedziałek - Piątek : 16.00 - 20.00

Aerobik odbywa się w dniach Wtorek oraz Piątek o godzinie 18.30

Spotkanie

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Parchowie oraz Wiejski Dom Kultury w Gołczewie wraz z władzami Gminy Parchowo pragną państwa zaprosić na spotkanie dotyczące Funduszy Europejskich.

Odbędzie się ono dnia 4.10.2019r. (piatek) o godzinie 17.00 w Gołczewie na terenie Świetlicy Wiejskiej.

Na spotkaniu mowa będzie między innymi jak pozyskać fundusze, skorzystać z programów rozwojowych oraz mowa będzie o tym jaki wpływ mają fundusze Europejskie na rynek pracy.

Serdecznie Zapraszamy !

Festyn Rodzinny Gołczewo 2018

Serdecznie zapraszamy do Gołczewa w dniu 08 lipca na godz 15.00

Zabierz na imprezę całą swoją rodzinkę:
Babcię, Mamę, Ciocię a nawet Kuzynkę,
zaproś Tatę, Dziadka, Wujka i Kuzyna
bo na boisku w Gołczewie
RODZINNY FESTYN się zaczyna

Tam Was czeka przygód moc,
aż zastanie Was tam noc.
wyobraźnie swoją zbudzisz,
bo tam nigdy się nie nudzisz.

Z mamą poćwiczysz raz i dwa
z tatą będziesz udawał lwa
z bratem w piłkę można grać
z siostrą twarz swą malować
Razem zawsze fajnie jest!

WDK w Gołczewie organizuje
BAL PRZEBIERAŃCÓW
który odbędzie się
dnia 03.02.2018 r.(sobota)
od godziny 1730

Do przebrania zachęcamy nie tylko dzieci, ale również dorosłych.
Nagrody dla WSZYSTKICH przebranych oraz wybór najbardziej pomysłowych strojów.
Do uczestniczenia we wspólnej zabawie zapraszamy dorosłych,młodzież i dzieci.

Gdy dzieci już się nacieszą i do spania pognają,
wtedy dorośli zabawę rozpoczynają!!!

ZAPRASZAMY!

Ferie w WDK w Gołczewie
w dniach 01.02-07.02.2018
W godzinach 10.00-14.00

„SZTUKA Z WITRAŻEM”
Prowadzone przez artystów
z Łodzi dla dzieci i młodzieży

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Obchody 11 Lisopada w Gołczewie

11 listopada w Gołczewie odbyły się uroczystości związane z 1050 rocznicą chrztu Polski i 98 leciem odzyskania niepodległości. Msza polowa celebrowana była przez ks Antoniego Mazura i ks Wojciecha Hapkę z Pomyska Wlk. Tradycyjnie odbyła się na posesji pana Wacława Gańskiego, pomysłodawcę i inicjatora tej uroczystości. Potem w asyście kapeli z zespołu „Modraki” przemaszerowano do pobliskiego WDK gdzie po skromnym posiłku i wypiciu ciepłych napoji , rozpoczęła się akademia poświęcona historii Polski od zaborów aż po dzień odzyskania niepodległości wykonana przez „Gołczewskie Babeczki”. Znakomicie przygotowany spektakl pod kierownictwem Danuty Grzenkowskiej wzruszył wielu uczestników spotkania. Gromkie brawa oddali również wójt Gminy Parchowa Andrzej Dołębski, Przewodniczący Rady Andrzej Kurkowski i bardzo wzruszony Wacław Gański.

Mikołaj w Gołczewie

Na sygnale do WDK Gołczewo zajechał strażackim wozem św. Mikołaj, ku uciesze ponad 70 dzieci z Gołczewa w asyście strażaków doniesiono paczki. Wiele radości sprawiły skromne upominki ale niektóre dzieci z wielką trwogą spoglądały na mikołaja , były tez łzy. Dla wszystkich zebranych tańczył i śpiewał Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy” ze Świdnika. Potem jak to zwykle bywa w Gołczewie organizatorzy zaprosili na ucztę, przygotowaną przez Radę Sołecką z Gołczewa.

Obchody Święta Niepodległości w Gołczewie

11 listopada w Gołczewie odbyły się uroczystości związane z 1050 rocznicą chrztu Polski i 98 leciem odzyskania niepodległości. Msza polowa celebrowana była przez ks Antoniego Mazura i ks Wojciecha Hapkę z Pomyska Wlk. Tradycyjnie msza odbyła się na posesji pana Wacława Gańskiego, pomysłodawcę i inicjatora tej uroczystości. Potem w asyście kapeli z zespołu „Modraki” przemaszerowano do pobliskiego WDK gdzie po skromnym posiłku i ciepłych napojach , rozpoczęła się akademia poświęcona historii Polski od zaborów aż po dzień odzyskania niepodległości wykonana przez „Gołczewskie Babeczki”. Znakomicie przygotowany spektakl pod kierownictwem Danuty Grzenkowskiej wzruszył wielu uczestników spotkania. Gromkie brawa oddali również wójt Gminy Parchowa Andrzej Dołębski, Przewodniczący Rady Andrzej Kurkowski i bardzo wzruszony Wacław Gański.

VI Międzynarodowy Plener Malarski - Zaproszenie

Wójt Gminy Parchowo, WDK Gołczewo, GOK Parchowo oraz stowarzyszenie "Nasza Art Chëcz" zapraszają na wernisaż plenerowy w sali WDK Gołczewo dnia 12.08.2016r. (piątek)o godzinie 18.00

11 listopada w Gołczewie

Na posesji pana Wacława Gańskiego 11 listopada 2015r. Odbyła się uroczysta msza polowa, która zorganizowana była z okazji Święta Niepodległości i poświęcenia figurki Matki Boskiej, którą ufundował Gański. Na uroczystości nie zabrakło znakomitej orkiestry dętej z Mściszewic, która akompaniowała celebracji mszy i po przemarszu do WDK Gołczewo na sali grała patriotyczne utwory. Po poświęceniu figurki przez proboszcza Antoniego Mazura, mocno wzruszony Wacław Gański zaprosił wszystkich na poczęstunek do WDK-u.
W części artystycznej zobaczyliśmy występ „Gołczewskich Babeczek” z asystą dwóch tenorów w artystycznym przekazie słowno-muzycznym, dotyczącym historii Polski i zrywów narodowościowych…

PLAN ZAJĘĆ WDK GOŁCZEWO

WTOREK- SOBOTA 16.00-20.00
(pierwsza sobota miesiąca nieczynne)

Wtorek:
1) gry i zabawy (planszowe, stoliczkowe)
2) tenis stołowy
3) zajęcia plastyczne (robienie laurek, bombek, pisanek, masek, kartek okolicznościowych w zależności od zbliżających się uroczystości)

Środa:
1) wieczór filmowy, bajkowy
2) tenis stołowy
3) zajęcia ruchowe w godz. 18.30-19.30

Czwartek:
1) gry i zabawy (zręcznościowe)
2) rozmaitości plastyczne- zajęcia manualne
3) tenis stołowy
4) próba „Gołczewskich Babeczek” w godz. 18.00-20.00

Piątek:
1) gry i zabawy - Kalambury, Koło Fortuny
2) tenis stołowy
3) zajęcia ruchowe w godz. 18.30-19.30

Sobota:
1) zajęcia gastronomiczne (ciasteczka, ciasta, desery, sałatki, przystawki)
2) tenis stołowy

Warsztaty Serowarstwa

Gminny Ośrodek Kultury informuje, że w ramach programu „Tradycyjne Żywienie”w dniu 13-10-2015r. w WDK Gołczewo o godz.16.00 odbędzie się kurs "SEROWARSTWA".

Kurs zostanie przeprowadzony przez Fundację Rozwoju Lokalnego PARASOL .Każdy uczestnik kursu otrzyma Certyfikat uprawniający do sprzedaży okazjonalnej wykonanych przez siebie serów. Celem warsztatów jest pobudzenie mieszkańców obszarów wiejskich do poszukiwania sposobów na małą przedsiębiorczość w oparciu o naturalne zasoby. Opłata za udział w warsztatach wynosi 20 zł od osoby.
Organizatorzy WDK, Gołczewo GOK Parchowo

Warsztaty artystyczne wraz z wernisażem - WDK Gołczewo 2015r.

Warsztaty artystyczne w WDK Gołczewo Od 03 do 14 sierpnia w WDK Gołczewo trwały warsztaty artystyczne dla dzieci w naszej gminy. Pod okiem wybitnych artystów z Polski Włoch i Australii, dzieci uczestniczące w warsztatach, być może przyszli artyści uczyli się tworzyć lalki i kukiełki, które potem zostały wykorzystane w przedstawieniu, które przygotowali Małgorzata Górna Saniternik, Joanna Hrk i Barnaba Bonati. Barnaba, który jest reżyserem przygotował młodych artystów do występu. Przed wernisażem młodzież na improwizowanej scenie przedstawili kapitalny występ. ( całość na TV Parchowo) Na zakończenie w sali gołczewskiego WDK zabrzmiała…

Parchowo Malownicza Gmina - Plener Malarski

Wójt Gminy Parchowo Andrzej Dołebski, WDK Gołczewo oraz GOK Parchowo zapraszają na wernisaż poplenerowy w sali WDK Gołczewo dn. 14.08.2015r. o godzinie 18.00

Festyn rodzinny w Gołczewie

28 czerwca o godz. 15.00 rozpoczęło się święto dla mieszkańców Gołczewa. Tradycyjnie w miesiącach letnich miejscowy WDK organizuje wesołe spotkania dla mieszkańców. W programie przewidziano gry i zabawy, loterię fantową, występ Gołczewskich Babeczek, mecz siatkówki dla wszystkich czekały pyszne kiełbaski z grilla a w międzyczasie wszyscy mogli wypić kawę i zjeść smaczne ciasto.
Wiele radości sprawiły konkursy nie tylko tym, którzy w nim występowali ale licznie zebrana widownia salwami śmiechu wtórowała zmaganiom „strażaków”, powożeniu na taczce, itp. Film i zdjęcia na stronie GOK Parchowo oddają cały czar imprezy.

News